15 listopada 2024 w naszej szkole zorganizowano obchody XIV Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, które objęły uczniów klas IV -VIII. Wydarzenie miało na celu promowanie matematyki w przyjaznej formie oraz rozwijanie umiejętności szybkiego liczenia w pamięci. Pierwszą atrakcją był konkurs na mistrza tabliczki mnożenia, który odbywał się w każdej klasie. Uczniowie przez trzy kolejne dni rywalizowali w rozwiązywaniu zadań na czas i poprawność. Atmosfera była pełna zdrowej rywalizacji i emocji. Każda klasa wyłoniła swojego mistrza, którym zostali uczniowie wykazujący się wyjątkową znajomością tabliczki mnożenia oraz szybkością myślenia. Każdy mistrz otrzymał swoją koszulkę, którą musiał sam zaprojektować.
15 listopada mistrzowie tabliczki mnożenia wcielili się w rolę egzaminatorów. Ich zadaniem było sprawdzenie wiedzy młodszych kolegów i koleżanek poprzez organizowanie krótkich quizów. Młodsi uczniowie chętnie uczestniczyli w zabawie, a egzaminatorzy z dumą pełnili swoje role, dbając o dobrą atmosferę i motywację uczestników. Nie zabrakło także atrakcji dla nauczycieli, którzy otrzymali specjalne zaszyfrowane tabliczki szczęścia. Były to przygotowane przez uczniów zagadki matematyczne do rozwiązania, które po poprawnym odczytaniu układały się w optymistyczne hasła. Zadanie to wzbudziło wiele uśmiechu i pozytywnej energii. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole okazały się sukcesem. Uczniowie i nauczyciele zaangażowali się w przygotowane aktywności, a całe wydarzenie przyczyniło się do popularyzacji matematyki jako dziedziny, która może być źródłem świetnej zabawy. Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że chętnie wezmą udział w podobnych inicjatywach w przyszłości.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia
,, Kim będę jak dorosnę?’’- Dzień Zawodów
19 listopada 2024r. w Gminnym Zespole Szkół w Łagowie odbyła się akcja w ramach edukacji związanej z szeroko pojętym doradztwem zawodowym, pt. ,,Kim będę jak dorosnę?’’, a także apel, w trakcie którego podsumowane zostały konkursy, zawody sportowe.
Dzieci i młodzież podzieleni byli na dwie grupy wiekowe.
Klasy wychowania przedszkolnego i I – III wystąpiły w pierwszej części uroczystości.
Od samego rana przeżywały ten szczególny dzień. Pokaz rozpoczęła parada trzylatków, które witani gromkimi brawami przemaszerowali dostojnie po – jakże by inaczej- czerwonym dywanie. A potem kolejni uczniowie z gracją i przejęciem zaprezentowali się publiczności.
Uczniowie klas IV- VIII przedstawili wylosowane ,,zawody przyszłości’’ na scenie w kilkuminutowej prezentacji w odpowiednio przygotowanej dekoracji. Na podsumowanie przedstawiciele klas brali udział w quizie wiedzy o zawodach, które wygrała klasa VII b. W związku z tym, że doradztwo zawodowe zyskuje coraz większe znaczenie we współczesnej polskiej szkole i na rynku pracy, organizatorzy postanowili kontynuować działanie
w tym obszarze jako coroczną imprezę cykliczną. Dzisiejsze akcja została zaplanowana, przygotowana i przeprowadzona przez zespół do spraw doradztwa zawodowego i Samorząd Uczniowski naszej szkoły.
W dalszej części apelu głos zabrał dyrektor GZS w Łagowie pan Zdzisław Zwoliński, który podziękował w/w zespołowi za przygotowanie, organizację akcji. Zwrócił uwagę na fakt, że każdy z prezentowanych zawodów wymaga po pierwsze ukończenia szkoły podstawowej. Stąd prośba, by końcówkę półrocza wykorzystać na naukę. Następnie przypomniał, że w październiku Samorząd Uczniowski, przy współpracy z panią Beatą Kucą oraz panem Wiesłąwem Nawrockim, zorganizował dwa konkursy dotyczące wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym ( teoretyczny, plastyczny) skierowane do uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej, podzielonych na dwie grupy wiekowe:- Grupa A: klasy IV - VI
- Grupa B: klasy VII - VIII
Nagrodzeni uczniowie w Szkolny Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla uczniów klas IV – VI z rąk dyrektora pana Zdzisława Zwolińskiego i opiekunki SU pani Barbary Sadłowskiej dyplomy i upominki.
I miejsce- Oliwia Gałka,
II miejsce – Oliwia Maluszczak,
III miejsce – Kamil Sadłocha, Szymon Waśkiewicz.
W kategorii dla uczniów klas VII – VIII
I miejsce – Adam Wójcik,
II miejsce- Natalia Bęben,
III miejsce – Tatiana Czerwiec, Marika OszuścińskaKonkurs plastyczny „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”
Kategoria wiekowa klasy IV – VI
1 miejsce – Natalia Zaleś,
II miejsce – Maja Mrówka,
III miejsce – Bruno Łach, Maja Szczepaniak.
Kategoria wiekowa: klasy VII – VIII
I miejsce – Anna Lech, Maja Śliwa,
II miejsce – Madgalena Kołbuc,
III miejsce- Wiktoria Dychała.Nagrody za wysokie lokaty w konkursach ufundowała Spółdzielnia Uczniowska „Piegusek”.
Następnie dyrektor pan Zdzisław Zwoliński pogratulował trenerom: Janowi Bąkowi, Robertowi Zielińskiemu, którzy przygotowali reprezentację naszej szkoły do Powiatowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Kieleckiego i zdobyli w nim III miejsce.
W skład reprezentacja SP Łagów wchodzą: Artur Walczyk, Błażej Tyrała, Jan Barański, Oskar Rycąbel, Stefan Fułat, Konrad Janik, Kacper Łata, Jakub Majewski, Dawid Bera, Kamil Łach, Filip Błosiński.
Pochwałę i pamiątkowe koszulki otrzymały uczennice, które w turnieju piłki nożnej dziewcząt „ Z Orlika na Stadion” rozegranym w Klimontowie zdobyły III miejsce.
Reprezentację tworzą: Alicja Wiącek, Weronika Opala, Nadia Łucka, Anastazja Korach, Maja Bera, Maja Kargul, Zuzanna Partyka, Bernadetta Serwata, Tatiana Czerwiec.
Podziękowanie otrzymali także trenerzy zespołu: Jan Bąk i Robert Zieliński.
Zajęcia bezpłatne pokazowe - LEGO ROBOTYKA SGA
Warsztaty Lego Robotyki dla dzieci. Współpracujemy już wieloma placówkami na terenie Kielc, Skarżyska, Buska, Włoszczowy i ich okolic. Świętokrzyskie oddziały prowadzimy od 2 lat i cieszymy się wysoką jakością edukacji dzieci w dziedzinach technologii i robotyki. Zachęcam do zapoznania się z poniższym opisem, załącznikami oraz filmami ukazującymi nasze zajęcia.
Spice Gears Academy to zajęcia robotyki skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 4-16 lat. Nasza organizacja jest projektem osób związanych z drużyną FRC 5883 Spice Gears -Wicemistrzami ŚWIATA.
Ma na celu rozpowszechnianie nauk ścisłych, w tym robotyki, projektowania i programowania w naszym kraju.
Pracujemy z dziećmi w zakresie doskonalenia umiejętności miękkich takich jak praca w grupie, budowanie pewności siebie, autoprezentacja, ale także wprowadzamy w podstawy z zakresu matematyki - fizyki, programowania i konstruowania bez instrukcji.
Oferuje Państwu warsztaty prowadzone przez licencjonowanego instruktora Spice Gears Academy. Nasz zespół jest w pełni dyspozycyjny. Dojeżdżamy do Państwa z własnym sprzętem oraz Instruktorem SGA. Przy nawiązanej współpracy jesteśmy do Państwa dyspozycji przy organizacji eventów oraz promocji Państwa szkoły.
Zapraszamy do zapisów na bezpłatna lekcje pokazową dla dzieci od 5- 14 roku życia, aby wybadać zainteresowanie tego typu zajęciami
TELEFON: 733 331 812 - termin w ustaloną wcześniej środę po południu w naszej szkole.
Cena późniejszych regularnych zajęć dla dzieci to 239 zł/ miesiąc - zajęcia odbywają sie raz w tygodniu przez 90 min.
Dzieci po okresie przygotowawczym tworzą dziecięce drużyny robotyczne i startują w ogólnopolskich zawodach SGA- Mistrzostwach oraz Robotycznej Lidze Mistrzów.
W przypadku pytań służymy pomocą i zapraszamy do kontaktu- 733 331 812
Międzynarodowy Dzień Tolerancji
16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Po tym wydarzeniu kraje członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji. Artykuł I „Deklaracji Zasad Tolerancji” brzmi:
„Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie,
naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość,
komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w
różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek.
Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury
wojny kulturą pokoju”. Różnorodność była i jest cechą charakterystyczną dla ludzkiej
egzystencji. Mimo to ludzie z trudem akceptują ten fakt. Brak tolerancji dla innych nadal
pozostaje źródłem ogromnego cierpienia człowieka na co dzień.”
15 listopada z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariatu w Gminnym Zespole Szkół w Łagowie oraz Szkole Filialnej w Lechówku uczniowie i przedszkolaki celebrowali ten dzień poprzez ubranie się na zielono. Kolor ten symbolizuje otwartość i akceptację różnorodności. W ramach obchodów nauczyciele szkoły w Lechówku zorganizowali zajęcia z elementami programu "Spójrz inaczej", który mają na celu rozwijanie wśród dzieci empatii, zrozumienia i umiejętności radzenia sobie z różnorodnością. Zajęcia te promują również postawy tolerancji i akceptacji, pomagając dzieciom lepiej zrozumieć i szanować różnice między sobą, co jest kluczowe w budowaniu harmonijnego środowiska społecznego. Natomiast w GZS w Łagowie uczniowie klas młodszych utworzyli na korytarzu drzewo tolerancji, którego bliźniacza kopia powstała równocześnie dzięki przedstawicielom klas starszych. Na korytarzach szkoły powstały również gazetki okolicznościowe. Na pewno ten dzień był zielony i przede wszystkim był dniem świadomości, że każdy musi respektować cudze prawa i cudzą własność. Dzień Tolerancji przypomniał wszystkim, że wzajemny szacunek i empatia to kluczowe wartości, które pomagają budować lepszą społeczność otwartą na drugiego człowieka.
Zajęcia świetlicowe
W ramach zajęć świetlicowych w Gminnym Zespole Szkół w Łagowie dzieci stworzyły postać pani Jesieni z atrybutami tej pory roku. Praca plastyczna została namalowana farbami w ciepłych barwach jesieni. Oprócz tego powstały bukiety z jesiennych liści. W twórcze działania zostały włączone elementy zabawy z liśćmi. Uczniowie chętnie angażowali się w zespołowe prace pod kierunkiem pań: Anny Michalczyk, Grażyny Słowińskiej i Anety Kaczmarzyk.
Czym dla Ciebie jest Ojczyzna?
Jak co roku skrupulatnie przygotowywaliśmy się do celebracji Narodowego Święta Niepodległości. Korytarze zabarwiły się biało – czerwonymi kolorami. Sto szóstą rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości świętowaliśmy już od piątku 8 listopada, kiedy to uczniowie naszej placówki uczestniczyli w akademii przygotowanej przez panie: Renatę Bryk, Monikę Mróz – Nowak; panów: Grzegorza Berę, Wiesława Nawrockiego. Podczas uroczystości mieliśmy okazję przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia historyczne poprzedzające odzyskanie niepodległości, ale także pomyśleć czym jest patriotyzm w dzisiejszych czasach. Kilkakrotnie, w trakcie akademii, padło pytanie: „Czym dla Ciebie jest Ojczyzna?” Odpowiedzi na nie udzielili nauczyciele, dzieci, młodzież. Całość pięknie dopełniły piosenki patriotyczne w wykonaniu chóru. Wszyscy w podniosłej atmosferze odśpiewali także Mazurka Dąbrowskiego włączając się tym do akcji „Szkoła do hymnu”. Nawet najmłodsi - przedszkolaki zaśpiewali hymn w swoich salach lekcyjnych.
Kontynuacja świętowania nastąpiła w poniedziałek 11 listopada, kiedy to uczniowie naszej szkoły w kościele parafialnym w Łagowie po mszy za Ojczyznę zaprezentowali piękny montaż patriotyczny. Do gminnego świętowania dołączyły poczty sztandarowe, delegacje i mieszkańcy gminy, by złożyć symboliczne wiązanki. W trakcie przemówień nie zabrakło przypomnienia, jak trudną drogę do suwerenności przeszła Polska i Polacy.
Dzień Postaci z Bajek
5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. W naszych pięciu grupach przedszkolnych w ten wyjątkowy dzień kładziemy większy nacisk, aby przypomnieć sobie ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Z tej okazji, 5 listopada dzieci z przedszkola w Gminny Zespole Szkół w Łagowie wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzieci przebierały się w bajkowe stroje, uczestniczyły w konkursach, quizach i odgrywały różne teatralne scenki. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz układały puzzle. Na chwilę mogły się zmienić w Kopciuszka oraz spotkać z Baba Jagą, która była miła i uprzejma i wyczarowała dla dzieci wiele zagadek i zadań. Przedszkolaki sprawnie wykonywały polecenia i odgadywały zagadki, za co otrzymywały nagrody. Na zakończenie dnia dzieci wykonały galerię najpiękniejszych postaci z bajek oraz uczestniczyły w dyskotece postaci z bajek. Bardzo dużą atrakcją stał się dla nich widok duszka, który porządkował ich przedszkolny ogródek. Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych jak również sprawiał, że na ich twarzach pojawił się uśmiech i radość, a dowodem tego są poniższe zdjęcia.
Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Kieleckiego
26 października 2024r. w Mniowie odbył się Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Kieleckiego. Szkoła z Łagowa reprezentowała Gminę Łagów. Mecze były wyrównane. Warto nadmienić, że SP Łagów reprezentowali chłopcy z klasy VI, mimo to zajęli bardzo dobre III miejsce, natomiast Artur Walczyk zdobył statuetkę najlepszego bramkarza turnieju.
Reprezentacja SP Łagów: Artur Walczyk, Błażej Tyrała, Jan Barański, Oskar Rycąbel, Stefan Fułat, Konrad Janik, Kacper Łata, Jakub Majewski, Dawid Bera, Kamil Łach, Filip Błosiński.
Trenerzy zespołu: Jan Bąk, Robert Zieliński.
Turniej „Z Orlika na Stadion”
17 października 2024 roku w Klimontowie odbył się turniej piłki nożnej Dziewcząt „Z Orlika na Stadion”. Do rywalizacji stanęło pięć drużyny z trzech Powiatów. Dziewczęta z Łagowa zajęły trzecie miejsce. Jak na debiut, w tego typu Rozgrywkach, to bardzo dobre miejsce. Zespół z Łagowa reprezentowały dziewczęta w składzie: Alicja Wiącek, Weronika Opala, Nadia Łucka, Anastazja Korach, Maja Bera, Maja Kargul, Zuzanna Partyka, Bernadeta Serwata, Tatiana Czerwiec.
Trenerzy zespołu: Robert Zieliński, Jan Bąk.
Wycieczka do Warszawy
Wczesny rankiem 21 października uczniowie klas: VII b, VIII a, VIII b wyruszylina podbój stolicy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Łazienek Królewskich, które o tej porze roku p rezentują się pięknie. Oprócz zabytków furorę zrobiły biegające wiewiórki i monumentalne pawie. Następnie udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie z trzydziestego piętra podziwialiśmy panoramę stolicy. Kolejnym puntem programu byłspacer po warszawskiej Starówce, skąd przejechaliśmy pod Stadion Narodowy im. Kazimierza Górskiego w Warszawie, gdzie spacerując trasą „Poczuj się jak VIP” mogliśmy zajrzeć w prawie każdy zakątek tego obiektu. Na zakończenie dnia udaliśmy się metrem do centrum stolicy, by podziwiać ją nocą. Widomo, że największą atrakcją był nocleg, ale nadszedł ranek kolejnego dnia. Ten poświęcony był zwiedzaniu stolicy szlakiem bohaterów „Kamieni na szaniec”. Rozpoczęliśmy od Powązek, na których odwiedziliśmy groby nie tylko Zośki, Rudego, Alka, ale i K.K. Baczyńskiego, A. Kamińskiego, Kory i innych znanych postaci przechodząc Aleją Zasłużonych. W dalszej kolejności był Pawiak, ulice Warszawy, na których miała miejsce akcja pod Arsenałem, liczne pomniki, w tym Pomnik Małego Powstańca. Na koniec zwiedzania udaliśmy się na aleję Szucha, gdzie w trakcie II wojny światowej miało siedzibę Gestapo, a obecnie mieści się Ministerstwo Edukacji Narodowej. Po drodze jeszcze wizyta w najsłynniejszej amerykańskiej restauracji i ze śpiewem na ustach wróciliśmy do Łagowa.
Odblask za uśmiech.
30 października uczniowie klas trzecich wybrali się na spacer. Odwiedzili pomnik Jana Pawła II, przy którym zapalili znicze. Następnie w ramach akcji „Odblask za uśmiech” rozdawali przechodniom odblaskowe, uśmiechnięte buźki. Dzieci przypominały, że noszenie odblasków, zwłaszcza podczas wieczornych spacerów na cmentarz, jest obowiązkiem każdego pieszego. Akcja spotkała się z miłym i życzliwym zainteresowaniem. Uśmiechy błyszczały prawie jak odblaski.
Zajęcia przyrodnicze w Nadleśnictwie Łagów.
30 października uczniowie klas drugich wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Nadleśnictwa w Woli Łagowskiej w ramach realizowanego projektu „Klasa w terenie”. Zostali serdecznie powitani przez pracowników Nadleśnictwa Łagów. Uczniowie przeszli leśną ścieżką edukacyjną, obserwowali piękny jesienny krajobraz, wiele dowiedzieli się o różnych gatunkach drzew, warstwach lasu, poznali dużo ciekawostek przyrodniczych. Uczestniczyli też w zajęciach w Leśnej Izbie Edukacyjnej. Poznali pracę leśniczego, zakres jego obowiązków. Dowiedzieli się, jakie zwierzęta żyją w naszych lasach i jakie występują w nich rośliny. Uzyskali informacje o pozyskiwaniu drewna w lesie, mogli oznakować kawałki drewna, tak jak to robią leśnicy ( to była wielka atrakcja). Oznakowane deseczki dzieci mogły zabrać na pamiątkę. Oczywiście było ognisko i pieczenie kiełbasek, które podwójnie smakowały na świeżym powietrzu. Na zakończenie zajęć w terenie odbył się konkurs na najwyższy usypany kopiec liści. Zabawa była przednia. Uczniowie podziękowali pracownikom Nadleśnictwa Łagów za pouczającą lekcję przyrody w terenie, za słodki poczęstunek i miły upominek.
Takie zajęcia naprawdę lubimy!
Dzień odblaskowy
Przez dwa dni października w naszej szkole świeciło się od odblasków.
24 nagrywaliśmy piosenkę „Odblaskowa Dolomitka”. Tytułowa Dolomitka to szkolna maskotka, która towarzyszy nam w naszych działaniach. A co w piątek? Otóż w piątek 25 października dopiero się działo. Rano spotkaliśmy się w sali gimnastycznej z dyrekcją szkoły. Dyrektor pani Ewa Mikulko kolejny raz przypomniała dzieciom o konieczności noszenia odblasków. Następnie koło teatralne „ Mały Arlekin” pokazało scenkę pt. „Odblaskowa moda”. Potem na scenę wkroczyli wszyscy chętni, którzy chcieli zaprezentować modne, odblaskowe kreacje. Po pokazie ruszyliśmy na spacer. Wszyscy mieliśmy odblaskowe elementy i transparenty mówiące o tym, jak bezpiecznie uczestniczy w ruchu drogowym. Kolorowy pochód przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Łagów pan Sławomir Miechowicz, który wysłuchał naszej piosenki i podziękował za podjęcie tak ważnej inicjatywy. Pan burmistrz otrzymał od dzieci Dolomitkę i obiecał, że zawsze będzie nosił odblaski. Kolorowy pochód pozdrawiany przez kierowców i przechodniów wrócił do szkoły prosto na Błyskotekę. Uczniowie starszych klas uświetnili ten dzień zakładając stroje, opaski odblaskowe. To był naprawdę odblaskowy dzień.
Znicz Pamięci
„Znicz Pamięci” to wieloletnia akcja Szkolnego Klubu Wolontariatu, której celem jest nie tylko porządkowanie opuszczonych grobów na Cmentarzu Parafialnym w Łagowie, ale jest to przede wszystkim przedsięwzięcie, które ma nauczyć młodych ludzi poszanowania miejsc pamięci, umocnienia poczucia wspólnoty i odpowiedzialności na rzecz innych, także tych, których nie ma wśród nas. 18 października 2024 roku już po raz dziesiąty wolontariusze z SKW pod opieką p. Małgorzaty Rugały, p. Małgorzaty Woźniak- Gulińskiej, p. Ewy Rycąbel oraz p. Agnieszki Jakubczyk i p. Jolanty Świt zadbali o opuszczone i zarośnięte mogiły znajdujące się na cmentarzu, Pomnik Nieznanego Żołnierza oraz pomniki odnowione dzięki środkom zebranym podczas corocznych kwest. W sobotę 25 października 2024 roku została także uporządkowana przez naszego wolontariusza- u cznia z klasy 7b Patryka Gulińskiego pamiątkowa mogiła pomordowanych przez Niemców mieszkańców w Orłowinach. Jak co roku w akcji „Znicz Pamięci” biorą udział również mali wolontariusze ze Szkoły Filialnej w Lechówku pod opieką p. Małgorzaty Zielonki i p. Beaty Zacharskiej, którzy 29 października 2024 roku uporządkowali mogiłę mieszkańców Lechówka zamordowanych przez niemieckiego okupanta podczas II wojny światowej. Uczniowie zadbali o estetyczny wygląd miejsca pamięci, zapalili znicze oraz złożyli własnoręcznie wykonane wiązanki co podkreśla ich odpowiedzialność społeczną i chęć zachowania dziedzictwa lokalnej społeczności. Takie działania edukują młodych ludzi o znaczeniu pamięci historycznej i integrują ich z lokalną wspólnotą. Chcemy serdecznie podziękować wszystkim wolontariuszom za poświecony czas, zaangażowanie i prace porządkowe na Cmentarzu Parafialnym w Łagowie oraz uczniom i ich rodzicom za ofiarowane znicze, które oświetliły zapomniane mogiły.
Harmonogram XI KWESTY 2024
Drodzy rodzice i uczniowie biorący udział w Kweście. Przypominam, iż dzieci w czasie kwesty sa pod opieka dorosłych Wolontariuszy wg. harmonogramu. Transport na kwestę i odbiór po akcji leży po stronie Rodziców/prawnych opiekunów. Harmonogram kwesty znajduje w załączniku. Uczniowie za udział otrzymują punkty dodatnie z zachowania. Dziękuję za poświęcony na pracę społeczną czas .
XIII Wojewódzkie Mistrzostwa Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Tenisie Stołowym
26 października 2024 r. odbyły się XIII Wojewódzkie Mistrzostwa Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Tenisie Stołowym. Naszą szkołę reprezentowały panie Milena Michalczyk – Sieradzka i Ewa Piątek. Obie panie zdobyły zasłużone puchary.
Pani Milena Michalczyk – Sieradzka za zajęcie I miejsca, a pani Ewa Piątek – III miejsca.
Obu paniom gratulujemy sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie.
Szkoła z Łagowa reprezentantem gminy Łagów w Finale Turnieju o Puchar Starosty Kieleckiego
22 października 2024 r. w Gminnym Zespole Szkół w Łagowie odbyły się eliminacje Gminnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Kieleckiego. W turnieju udział brały szkoły z terenu gminy Łagów: SP Piotrów, SP Zbelutka i gospodarze turnieju – SP Łagów. Warto nadmienić, iż zwyciężył zespół z Łagowa, reprezentowany przez chłopcy z klasy VI sportowej. Dyrektor Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie pan Zdzisław Zwoliński podsumował zawody i wręczył pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek. Reprezentacja SP Łagów: Artur Walczyk, Błażej Tyrała, Jan Barański, Oskar Rycąbel, Stefan Fułat, Konrad Janik, Kacper Łata, Jakub Majewski, Dawid Bera, Kuba Banakiewicz, Bartłomiej Kozłowski, Adam Wójcik, Norbert Wiącek, Kamil Rządkowski, Mateusz Lesiak.
Trenerzy zespołu: Jan Bąk, Robert Zieliński.
„ Popołudnie na sportowo- rowerowo”
21 października przed godziną szesnastą przed budynek naszej szkoły zaczęły podjeżdżać dzieci na rowerach, które aż błyszczały od odblasków. Pojazdy wzięły udział w konkursie „ Rower z klasą’. Okazało się, że dzieci doskonale wiedzą jak bezpiecznie poruszać się rowerem i jak należy go przygotować przed wyruszeniem w podróż. Po obejrzeniu pojazdów dzieci i ich rodzice rozpoczęli wspólną zabawę oczywiście wcześniej wysłuchawszy pogadanki na temat roli i niezbędności odblasków.
Akcja „ Ratujemy życie”
Życie jest tym, co mamy najcenniejszego i wszyscy musimy umieć je ratować. Taki też cel miała akcja przeprowadzona 18 października wśród trzecioklasistów z Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie. Dzielnicowa pani Anna Strzelecka, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej: pani Jolanta Gadowska, pan Mariusz Jarek oraz dyrektor szkoły pan Zdzisław Zwoliński uczyli dzieci jak reagować w sytuacji zagrożenia życia.
Wszystko zaczęło się od apelu, na którym zjawili się uczniowie wraz z wychowawcami wszyscy ubrani w odblaski, bowiem właśnie wtedy trwał „ Dzień Kamizelki Odblaskowej”. Po krótkiej pogadance na temat funkcji odblaskowych elementów uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy i zaczęli pracę metodą warsztatową. W sposób praktyczny uczyli się przekazywania właściwych informacji podczas wzywania służb ratowniczych, układani poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, resuscytacji oraz poznawali wyposażenie wozu strażackiego. Dzieci były bardzo zaangażowane i z zapałem wykonywały kolejne działania. Dziękujemy wszystkim prowadzącym za fachowe porady i dzieciom, które jeszcze długo po zakończeniu zajęć komentowały je z wypiekami na twarzach.
Ślubowanie i pasowanie w Lechówku
17 października w Szkole Filialnej w Lechówku od rana panowała świąteczna atmosfera. W tym dniu w obecności dyrektora Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie pana Zdzisława Zwolińskiego oraz rodziców odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej, a także pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość została poprzedzona występami artystycznymi. Wypowiedziany tekst przysięgi oraz słowa wierszy i piosenek, dają powód do tego, aby twierdzić, że dzieci gotowe są do sumiennej pracy w przedszkolu i szkole. Na zakończenie wychowankowie otrzymali upominki i udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.